Kontakt

Porozmawiajmy
o Twoich potrzebach

odwiedź nas

Łukasiewicz – WIT
Siedziba Główna
ul. Racjonalizacji 6/8
02- 673 Warszawa

Pozostałe biura:
Warszawa
ul. Duchnicka 3, 01-796 Warszawa
ul. Suwak 4, 02-676 Warszawa
ul. Mrówcza 243,  04-697 Warszawa

Katowice
Aleja Wojciecha Korfantego 193A,
40-157 Katowice

Zadzwoń lub napisz

info@wit.lukasiewicz.gov.pl
+48 22 843 02 01

Śledź nas

dla mediów

media@wit.lukasiewicz.gov.pl 
+48 22 853 97 73

Masz pytanie?

Odezwij się do nas

Materiały do pobrania

FAQ

Masz więcej pytań?

Jeśli masz pytania, na które nie możesz znaleźć odpowiedzi
kieruj je na adres: info@wit.lukasiewicz.gov.pl

B+R to prace badawczo-rozwojowe, czyli pozyskiwanie know-how dotyczącego produktów, technologii lub procesów oraz prowadzenie analiz teoretycznych, systematycznych studiów lub doświadczeń, w tym produkcji eksperymentalnej, techniczne testowanie produktów lub procesów, zapewnianie koniecznego wyposażenia oraz uzyskiwanie praw własności intelektualnej w odniesieniu do wyników prac

Jesteśmy instytucją publiczną i naszym celem jest przede wszystkim wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Cały proces obsługi firm w ramach Systemu Wyzwań Łukasiewicza odbywa się u nas bezpłatnie. Bez żadnych opłat analizujemy Wyzwania, przygotowujemy propozycje rozwiązań i organizujemy telekonferencje przy udziale klientów i autorów pomysłów. Dopiero w momencie, w którym przedsiębiorca decyduje się zawrzeć konkretną umowę na realizację prac B+R z wybranym zespołem ekspertów, negocjowane są warunki współpracy.

Często przedsiębiorcy wiedzą jak należy rozwiązać dany problem, jednak nie mają do tego zasobów. W tym znaczeniu wystarczy pomysł, który naukowcy i inżynierowie Łukasiewicza będą pomagać wcielać w życie.

Jeśli potrzebujesz rozwiązania opracowanego już w Łukasiewiczu (czyli „produktu z półki”), nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w ciągu 5 dni roboczych i przedstawią naszą ofertę. Podobnie w przypadku badań i certyfikacji. Natomiast jeśli szukasz wsparcia w projekcie B+R, na nasze propozycje poczekasz 15 dni roboczych. Kwestią indywidualną pozostaje czas realizacji samego projektu badawczo-rozwojowego – potrzebujemy znać wiele parametrów, by to dobrze oszacować. Temu służą spotkania między ekspertami Łukasiewicza a przedsiębiorcą.

Nic nie cieszy nas bardziej niż efekty wspólnych prac. Każde rozwiązanie opracowywane w Łukasiewiczu ma przynieść korzyści klientowi, a to najłatwiej jest osiągnąć pracując wspólnie od wczesnego etapu projektu.

Brakuje odpowiedzi na twoje pytanie?