Kontakt

Porozmawiajmy
o Twoich potrzebach

odwiedź nas

Łukasiewicz – WIT
Siedziba Główna
ul. Racjonalizacji 6/8
02- 673 Warszawa

Pozostałe biura:
Warszawa

+48 22 560 26 00
ul. Duchnicka 3, 01-796 Warszawa

ul. Suwak 4, 02-676 Warszawa

+48 22 812 00 81
ul. Mrówcza 243, 04-697 Warszawa

Katowice
+48 32 258 05 72
Aleja Wojciecha Korfantego 193A, 40-157 Katowice

Zadzwoń lub napisz

info@wit.lukasiewicz.gov.pl
+48 22 843 02 01

Śledź nas

dla mediów

media@wit.lukasiewicz.gov.pl 
+48 22 853 97 73

Masz pytanie?

Odezwij się do nas

mapa instytuty

Materiały do pobrania

FAQ

Masz więcej pytań?

Jeśli masz pytania, na które nie możesz znaleźć odpowiedzi
kieruj je na adres: info@wit.lukasiewicz.gov.pl

B+R to prace badawczo-rozwojowe, czyli pozyskiwanie know-how dotyczącego produktów, technologii lub procesów oraz prowadzenie analiz teoretycznych, systematycznych studiów lub doświadczeń, w tym produkcji eksperymentalnej, techniczne testowanie produktów lub procesów, zapewnianie koniecznego wyposażenia oraz uzyskiwanie praw własności intelektualnej w odniesieniu do wyników prac

Jesteśmy instytucją publiczną i naszym celem jest przede wszystkim wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Cały proces obsługi firm w ramach Systemu Wyzwań Łukasiewicza odbywa się u nas bezpłatnie. Bez żadnych opłat analizujemy Wyzwania, przygotowujemy propozycje rozwiązań i organizujemy telekonferencje przy udziale klientów i autorów pomysłów. Dopiero w momencie, w którym przedsiębiorca decyduje się zawrzeć konkretną umowę na realizację prac B+R z wybranym zespołem ekspertów, negocjowane są warunki współpracy.

Często przedsiębiorcy wiedzą jak należy rozwiązać dany problem, jednak nie mają do tego zasobów. W tym znaczeniu wystarczy pomysł, który naukowcy i inżynierowie Łukasiewicza będą pomagać wcielać w życie.

Jeśli potrzebujesz rozwiązania opracowanego już w Łukasiewiczu (czyli „produktu z półki”), nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w ciągu 5 dni roboczych i przedstawią naszą ofertę. Podobnie w przypadku badań i certyfikacji. Natomiast jeśli szukasz wsparcia w projekcie B+R, na nasze propozycje poczekasz 15 dni roboczych. Kwestią indywidualną pozostaje czas realizacji samego projektu badawczo-rozwojowego – potrzebujemy znać wiele parametrów, by to dobrze oszacować. Temu służą spotkania między ekspertami Łukasiewicza a przedsiębiorcą.

Nic nie cieszy nas bardziej niż efekty wspólnych prac. Każde rozwiązanie opracowywane w Łukasiewiczu ma przynieść korzyści klientowi, a to najłatwiej jest osiągnąć pracując wspólnie od wczesnego etapu projektu.

Brakuje odpowiedzi na twoje pytanie?