MSPO – 31. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego – relacja z wydarzenia

czas czytania: 3 min
WHEN?
12/09/2023 12:00 am

WHERE?

Kielce

W dniach 5–8.09.2023 r. w Kielcach odbył się kolejny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego i towarzysząca mu Wystawa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Ugruntowana pozycja MSPO na mapie imprez branżowych sprawia, że stało się ono miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. To również platforma do nawiązywania relacji, prezentowania premierowych rozwiązań i technologii, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz merytorycznych spotkań.

W tym roku wystawiło się ponad 700 przedsiębiorców z 36 państw. Nie mogło więc zabraknąć również Sieć Badawcza Łukasiewicz wraz z przedstawicielami Instytutów wchodzących w jej skład. Na MSPO wystawiło się jedenaście z nich, w tym Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny.

Program MSPO był wypełniony do ostatniego dnia, a jako wydarzenia towarzyszące miały miejsce pokazy sprzętu m.in. firmy Airbus czy – premierowe – firmy AXON i spółki UMO. W ramach targów odbywały się również liczne konferencje, seminaria, debaty, a nawet jubileusze i uroczyste podpisywanie umów czy wręczanie nagród.

Najlepsze produkty prezentowane podczas MSPO otrzymały nagrody DEFENDER, które są przyznawane przez Radę Programową Targów. Wręczono również nagrodę Prezydenta RP i nagrody specjalne Ministra Obrony Narodowej i Ministra Rozwoju.

Dziękujemy wszystkim zwiedzającym tegoroczne targi MSPO i stoisko Sieć Badawcza Łukasiewicz za uczestnictwo w tym ważnym dla branży wydarzeniu.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej:

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds