Łukasiewicz-WIT uczestniczył w II Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE

czas czytania: 3 min
WHEN?
26/04/2023 9:00 am

WHERE?

Kielce

W dniu 26.04.2023 r. pracownicy Sieci Badawczej Łukasiewicz – Warszawskiego Instytutu Technologicznego mieli przyjemność wziąć udział w II Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. To ważne wydarzenie w branży, które pozwoliło na wymianę doświadczeń i zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi z zakresu zabezpieczania osób i mienia.

Podczas targów nawiązano wiele kluczowych partnerstw, które zaowocują wspólnymi projektami badawczo-rozwojowymi oraz naukowymi. W szczególności Centrum Inżynierii Mechanicznej i Biomedycznej w Łukasiewicz – WIT prezentowało swoje prace badawcze, skupiające się na mechanicznych urządzeniach zabezpieczających, zamkach, szafach, drzwiach, oknach, szybach oraz szafach pancernych.

W ramach Centrum działa również akredytowane Laboratorium Badań Mechanicznych Urządzeń Zabezpieczających, które wykonuje badania wyrobów koncesjonowanych z wykorzystaniem uzbrojenia i materiałów wybuchowych. Dodatkowo zajmuje się ono oceną dostosowania pomieszczeń na potrzeby kancelarii niejawnych oraz magazynów materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz wyrobów o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak prestiżowym wydarzeniu i włączyć się w rozwój nowych technologii zabezpieczających. Współpraca i wymiana doświadczeń z innymi liderami branży to klucz do osiągnięcia nowych innowacyjnych rozwiązań, które zapewnią jeszcze lepsze zabezpieczenie osób i mienia.

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również