Łukasiewicz – WIT partnerem merytorycznym | Mistrzostw w Bezpiecznym Montażu Rusztowań |.

czas czytania: 3 min
WHEN?

WHERE?

17 maja w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa w Bezpiecznym Montażu Rusztowań, z udziałem 14 drużyn z całego kraju. Jury, w skład którego weszli nasi przedstawiciele z Centrum Egzaminowania Operatorów, oceniało nie tylko poprawność montażu i demontażu konstrukcji w określonym czasie, ale również wiedzę zawodników w zakresie przepisów BHP i rusztowań.  Opiekę nad stroną merytoryczną tego wydarzenia objęło nasze Centrum Konstrukcji Tymczasowych.

W trakcie Konkursu odbyła się również debata ekspertów w zakresie budownictwa i BHP, dotycząca prawnych i praktycznych aspektów bezpieczeństwa pracy na rusztowaniach. W debacie wzięli udział:

Marcin M. Kruk, PhD MBA – Dyrektor Łukasiewicz – WIT;

Piotr Gołębiowski – Dyrektor Departamentu Obrotu Towarami Wrażliwymi i Bezpieczeństwa Technicznego w Ministerstwie Rozwoju i Technologii;

Zbigniew Janowski – Przewodniczący Związku Zawodowego „Budowlani”;

Jarosław Leśniewski, Zastępca Głównego Inspektora Pracy w Państwowej Inspekcji Pracy;

Tadeusz Blecha, Prezes Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie;

Michał Wrzosek – przedstawiciel Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa;

Prof. dr hab. Inż. Krzysztof Motzko z Technische Universität Darmstadt , przedstawiciel organizacji GSV Güteschutzverband Betonschalungen Europa e. V., działającej m.in. na rzecz bezpieczeństwa pracy na wysokości w Niemczech.

Spotkanie poprowadziła Urszula Gawrysiak – Dyrektor Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

Widzowie, którzy obserwowali zmagania uczestników Konkursu, mieli również możliwość obejrzenia kontrolowanej katastrofy rusztowania i akcja ratowniczej.  Wydarzenie uświetnił pokaz walk rycerskich.

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds