Konferencja „Kariera naukowa z Horyzontem Europa”, zorganizowana przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Horyzontu Europa (KPK)

czas czytania: 3 min
WHEN?
24/04/2023 12:00 am

WHERE?

Warszawa

Z przyjemnością informujemy, że 24 kwietnia 2023 roku odbyła się w Warszawie konferencja „Kariera naukowa z Horyzontem Europa”, zorganizowana przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Horyzontu Europa (KPK). Spotkanie zgromadziło ponad 200 uczestników, którzy wzięli udział w ramach nowego cyklu spotkań, szkoleń i dni informacyjnych pn. „Doskonałość Naukowa z Horyzontem Europa”.

Głównym tematem konferencji był Europejski Komitet ds. Badań Naukowych (ERC). Katarzyna Kubica-Oroń z KPK przedstawiła podstawowe informacje na temat ERC oraz schematu finansowania działalności naukowej przez ERC, zwracając szczególną uwagę na zmianę dotyczącą kryterium doskonałości naukowej w ocenie wniosku o grant. W konkursach rozstrzyganych w roku 2024, ERC będzie przywiązywać większą wagę do doskonałości projektu, a mniejszą do doświadczenia naukowca składającego wniosek.

Konferencja była świetną okazją dla polskich naukowców, którzy chcą skutecznie ubiegać się o środki z I filaru Horyzontu Europa oraz z przekrojowego komponentu – tzw. pakietu Wideningowego. Dzięki temu spotkaniu, polscy wnioskodawcy zyskali wiedzę na temat aktualnych zmian w kryteriach doskonałości naukowej oraz wskazówki, jak skutecznie przygotować wniosek o grant ERC.

Chcemy serdecznie podziękować KPK za organizację tak ważnego wydarzenia dla polskiej społeczności naukowej. Konferencja „Kariera naukowa z Horyzontem Europa” była wyjątkową okazją dla polskich naukowców, którzy chcą rozwinąć swoją karierę naukową i skutecznie ubiegać się o środki z I filaru Horyzontu Europa. Już teraz czekamy na kolejne spotkania z cyklu „Doskonałość Naukowa z Horyzontem Europa”.

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds