Konferencja „Bridge Conference” dla rozwoju nauki i przemysłu

czas czytania: 3 min
WHEN?
29/06/2023 12:00 am

WHERE?

Krzyżowa

W dniach 29 czerwca – 1 lipca 2023 r. w Krzyżowej w województwie dolnośląskim odbywa się konferencja „Bridge Conference”, która łączy środowisko naukowe i gospodarcze Polski oraz Niemiec.

Jej celem jest przedstawienie osiągnięć naukowych obu krajów, które rozwiązują kluczowe wyzwania stojące przed społeczeństwami, i możliwości ich wdrożenia w przemyśle. To okazja do nawiązywania kontaktów i podejmowania wspólnych inicjatyw, promując interdyscyplinarną i międzynarodową współpracę w innowacyjnych badaniach technologicznych.

W tym roku, w trzeciej już edycji „Bridge Conference” w sześciu sesjach tematycznych bierze udział 57 prelegentów i ponad 200 uczestników. Konferencja składa się z czterech makrobloków:

1.  Transformacja energetyczna i gospodarka obiegu zamkniętego.

2. Mikro- i nanoelektronika.

3. Ochrona zdrowia i żywność.

4. Technologie w bezpieczeństwie publicznym.

Trzeci dzień konferencji będzie poświęcony współpracy polsko-niemieckiej w kontekście naukowym i biznesowym. Zaprezentowane zostaną wspólne projekty realizowane przez naukowców z Polski i Niemiec oraz pomysły na przyszłe działania. O współpracy biznesowej opowiedzą przedstawiciele: Sieci Instytutów Fraunhofera – prof. Lothar Kroll (TU Chemnitz, Fraunhofer IWU) i Sieci Badawczej Łukasiewicz – dr Marcin Kruk (dyrektor Łukasiewicz – Warszawskiego Instytutu Technologicznego).

To wydarzenie, tak istotne dla rozwoju obu krajów, zostało objęte patronatem honorowym Ministra Spraw Zagranicznych RP, Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu,    Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, Rektora Politechniki Wrocławskiej oraz Rektora Technische Universität Chemnitz.

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds