Czwarte warsztaty „Technologie przyrostowe, wykańczające i ich wykorzystanie w wytwarzaniu implantów”

czas czytania:+3+min

W dniach 24–28 kwietnia 2023 roku miało miejsce kolejne spotkanie w ramach cyklu międzynarodowych warsztatów. Warsztaty pt.: „Technologie przyrostowe, wykańczające i ich wykorzystanie w wytwarzaniu implantów” odbyły się w siedzibie Sieć Badawcza Łukasiewicz – Warszawskiego Instytutu Technologicznego (Łukasiewicz – WIT). Wzięli w nich udział pracownicy Instytutu, studenci i doktoranci Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, a także pracownicy Cluster of Excellence MERGE at the University of Technology in Chemnitz.

W czasie zajęć omówiono zagadnienia technologii przyrostowych, takie jak druk 3D metodą SLS i SLM, i przedstawiono proces drukowania z wyszczególnieniem kolejnych etapów. Uczestnicy mogli bliżej poznać możliwości postprocessingu wydruków 3D, jak np. shot peening czy elektropolerowanie, a także przygotować wydruki struktur kostnych ze stopu tytanu do obserwacji i kolejnych badań w celu uzyskania informacji o jakości wydruku i właściwościach wykonanego elementu.

Były to czwarte warsztaty organizowane w ramach projektu: „Zintegrowany system badawczy i dydaktyczny dla wdrożeń technologii przyrostowych” finansowanego w ramach programu Partnerstwa Strategiczne przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

This will close in 0 seconds