Z przyjemnością informujemy, że nasz kolega, Grzegorz Cieślak, obronił pracę doktorską „Struktura i właściwości powłok kompozytowych Ni/grafen wytwarzanych metodą elektrokrystalizacji”.
Ponad 11 lat swojej kariery zawodowej Grzegorz poświęcił badaniom oraz wytwarzaniu powłok przy wykorzystaniu metod redukcji chemicznej i elektrochemicznej. Jego praca wpisuje się w rozwój nowoczesnych materiałów i technologii, zwłaszcza w obszarze przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego.
Praca doktorska Grzegorza Cieślaka koncentrowała się na badaniach nad powłokami z niklową osnową i wbudowanymi w nią cząstkami grafenu. Jej autor zajmował się nie tylko procesem wytwarzania, ale również szczegółową analizą morfologii powierzchni tego typu materiałów, ich struktury oraz wpływu grafenu na właściwości, m.in. mechaniczne, korozyjne, tribologiczne. Powłoki tego typu mogą znaleźć zastosowanie do umacniania powierzchni wyrobów narażonych na uszkodzenia mechaniczne czy zużycie tribologiczne w takich gałęziach przemysłu jak maszynowy czy środków transportu.
Obrona pracy doktorskiej była dla Grzegorza nie tylko potwierdzeniem wiedzy i umiejętności, ale także kolejnym krokiem w dążeniu do doskonałości w dziedzinie inżynierii materiałowej. Jako członek zespołu badawczego w Łukasiewicz – WIT nie ustaje w aktywnym działaniu na rzecz postępu naukowego i technologicznego.
Gratulujemy uzyskanego stopnia naukowego dr inż. i dziękujemy za zaangażowanie w rozwój inżynierii materiałowej.
#Nauka #InżynieriaMateriałowa #Innowacje