Za nami kolejna edycja XXXI Krajowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Galwanotechnicznego oraz Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny.
Tym razem spotkaliśmy się w Zamku Topacz Resort & Art Spa w Ślęzie k. Wrocławia pod hasłem „Galwanotechnika a środowisko” z rekordową liczbą 114 uczestników. Cieszy nas ogromnie, że liczba entuzjastów i specjalistów z zakresu galwanotechniki stale rośnie, co wpływa na umocnienie pozycji tej dziedziny w świecie nauki i biznesu.
W programie wydarzenia znalazły się prezentacje, dotyczące innowacyjnych technologii z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju, efektywności i bezpieczeństwa pracy w zakładach galwanicznych, a także panel dyskusyjny pt. „Wyzwania dla Branży”, gdzie eksperci z branży omawiali jej perspektywy rozwoju. Zastanawiano się nad możliwymi działaniami wobec takich ograniczeń, jak wzrost cen energii, rygorystyczne przepisy dotyczące substancji chemicznych związane z wymogami REACH, konieczność redukcji śladu węglowego, a także poprawą wizerunku branży w odbiorze społecznym i zwiększeniem konkurencyjności przedsiębiorstw.
Uczestnicy Konferencji odwiedzili również fabrykę zacisków hamulcowych dla klientów z segmentu premium Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o., gdzie odbywają procesy galwanicznej obróbki cynkowej oraz cynkowo-niklowej, a także zrobotyzowane linie produkcyjne.
Dziękujemy naszym Prelegentom oraz Wystawcom za wkład w organizację tego wydarzenia, firmie: Anocote Polska, Ampere Polska oraz Kiesow Polska za przygotowanie pakietów konferencyjnych, a także wszystkim Uczestnikom. Mamy nadzieję, że udział w tej Konferencji otworzył przed Wami nowe możliwości rozwoju o charakterze naukowym i biznesowym.